Daniele Sorrentino

Neapolský rodák DANIELE SORRENTINO vyrůstal v hudební rodině. Otec byl pianistou a dědeček hrál na mandolinu. Už ve čtyřech letech začal hrát Daniele nejprve na housle. V devatenácti definitivně přešel na akustickou a elektrickou baskytaru a na klavír. Jako basista, skladatel i jako kapelník vyhrál řadu soutěží, jako např. renomovanou italskou soutěž „Tuscia In Jazz“. V prestižní porotě zasedla velká jazzová jména, jako Bobby Durham, Benny Golson, Buster Williams, Jimmy Coob nebo Joe Di Francesco. Daniele získal cenu pro nejlepšího baskytaristu a se svou skupinou vyhrál i soutěž kapel.
Spolupracuje, ať už při nahrávání nebo na koncertních turné po celém světě, s jazzovými i popovými umělci, mezi které patří např.: Fabrizio Bosso, Alex Britti, Max Gazze‘, Niky Nicolai, Gegè Telesforo, Enrico Ruggeri, Jerry Bergonziho, Sylvan Luc, Paco Sery, Tullio De Piscopo, Enrico Rava, Rosario Giuliani, Roberto Gatto, Dado Moroni, Antonio Faraò, Luciano Biondini, Andrea Pozza, Maurizio Giammarco, Ray Mantilla, Rita Marcotulli, Pierre Francois Dufour, Adrienne West, Daniele Scannapieco, Nicola Angelucci, Max Ionata, Giovanni Amato, Alfonso Deidda, Eddy Palermo, Sandro Deidda, Alberto D'Anna, Tony Esposito, Julian Oliver Mazzariello. Od roku 2011 je členem ansámblu Stefano Di Battista Quartet.
V roce 2010 složil hudbu k hororu House Hunting americké režisérky Angely Kennedyové, který zaznamenal skvělý úspěch na filmovém festivalu ve Washingtonu.