Eric Marienthal

Absolvent třídy legendárního profesora hry na saxofon, Joa Violy, na bostonské Berklee College of Music dosáhl už během absolutoria nejvyššího možného hodnocení. Slavná hudební škola mu potom roce 1995 udělila ocenění pro nejvýznamnější absolventy. Vedle čtrnácti sólových alb, která od té doby natočil, vystoupil také v 75 zemích světa a vytvořil stovky nahrávek pro televizi, film a reklamu.

Na profesionální dráhu se dal v roce 1980, kdy hrál společně s významným neworleanským trumpetistou Al Hirtem. Po návratu do Los Angeles se stal členem Electric Bandu Chicka Corei, nahrál s ním šest CD a získal dvě Grammy. Eric potom vystupoval s řadou hvězd, mezi nimiž nechyběli: Elton John, Barbara Streisand, Billy Joel, Stevie Wonder, Dionne Warwick, Burt Bacharach, Aaron Neville, Johnny Mathis, Dave Grusin, Lee Ritenour, George Duke, David Benoit, The Rippingtons, The Gordon Goodwin Big Phat Band, Patti Austin, Lou Rawls, David Lee Roth, The Yellowjackets, B.B. King, Ramsey Louis, Patti Labelle, Olivia Newton-John a mnoho dalších.

Poslední z jeho sólových alb nese název "Bridges" a natočil jej pro Peak Records. Osm písní z tohoto alba se zařadilo do toptenu rádia National Contemporary Jazz a tři z nich žebříček pravidelně vedly. Čtenáři časopisu Jazziz zvolili Erica spolu s Davidem Sanbornem a Philem Woodsem nejoblíbenějším hráčem na alt saxofon. 

Eric Marienthal je také pedagogem a autorem několika metodických publikací, a to sice: "Comprehensive Jazz Studies & Exercises", The Ultimate Jazz Play Along" a "The Music Of Eric Marienthal". Pronakladatelství Warner Bros. (nyní Alfred Publishing / Belwin Jazz) natočil také studijní videonahrávky: "Play Sax From Day One", "Modern Sax" and "Tricks Of The Trade". 

Eric se také podílí na dobročinných koncertech.  Během posledních sedmnácti let Eric pravidelně pořádá koncerty pro neziskovou kalifornskou organizaci High Hopes, která pomáhá lidem s težkým poraněním hlavy. Koncerty, na kterých vystupují i další umělci, vynesly na konto charity už přes 1.500.000,- amerických dolarů.