Gordon Goodwin

Zakladatel slavného Big Phat Bandu je mezi lídry bigbandů 21. století držitelem největšího počtu ocenění. Dvacet nominací na Grammy mu vyneslo 4 cenné sošky, které zdobí jeho vitríny spolu se třemi cenami Emmy. Světoznámý Big Band si nejen díky těmto oceněním získal pověst jednoho z nejskvělejších velkých jazzových ansámblů. Big Phat Band Gordona Goodwina vydal sedm alb. Všechna sklízela nominace i pochvalné kritiky recenzentů. Zatím poslední album, Life in the Bubble, získalo Grammy v kategorii Nejlepších velkých jazzových souborů. 

Gordon Goodwin se věnuje rovněž komponování pro film a televizi (viz zmíněné ceny Emmy). Spolupracoval s řadou předních umělců, mezi nimiž nechyběli: Ray Charles, Christina Aguilera, Johnny Mathis, John Williams, Natalie Cole, David Foster, Sarah Vaughan, Mel Torme nebo Quincy Jones. Goodwinovy skladby se hrají po celém světě a pro tisíce mladých hudebníků jsou inspirací jeho učebnice a CD.

Na americké jazové stanici KJAZZ působí jako moderátor vlastního rozhlasového pořadu Phat Tracks with Gordon Goodwin. Nejnovější album "An Elusive Man" vyšlo v roce 2016.