Matt Harris

Významný jazzový pianista, Matt Harris, patří mezi přední jazzové skladatele, aranžéry i pedagogy. Je absolventem Univerzity v Miami a věhlasné Eastman School of Music. Už téměř dvě desetiletí působí jako vedoucí oddělení jazzových studií na Kalifornské univerzitě v Northridge (Los Angeles).

V mládí vystupoval a absolvoval četná turné s Big Bandy Buddyho Riche nebo Maynarda Fergusona. V té době napsal těmto slavným ansámblům několik skladeb. I dnes dostává mnoho zakázek od kapel z celého světa a jeho skladby i aranže používají hudební školy a profesionální kapely.

Seznam legendárních jazzmanů, se kterými Matt Harris hrál, čítá mnoho slavných jmen: Bob Sheppard, Lanny Morgan, Bobby Shew, Gregg Bissonette, Chuck Findley, John Pisano, Carl Saunders, Tim Ries, Bob McChesney, Dan Higgins, Jimmy Cobb, Joe Morello, Peter Erskine a mnoho dalších. Natočil šest alb se svou hudbou pro Big Band, trio a kvartet. Korepetoval slavné zpěváky, mezi nimiž nechyběli např.: Kurt Elling, Kevin Mahagony, Diane Schurr, Karyn Allison a řada dalších.

Matt Harris také skládá a nahrává reklamní znělky, např. pro společnosti Home Depot, Taco Bell, Jack in the Box, Marriott Hotels, Ford Motor Company, atd. Skládal také celovečerní programy pro Metropole Orchestra z Holandska, Hollywood Bowl Orchestra, Kluvers Big Band (Dánsko) nebo USAF Airman of Note.