Rocco Zifarelli

Všestranný italský kytarista ROCCO ZIFARELLI spolupracoval s mnoha italskými a zahraničními umělci různých hudebních žánrů - od jazzových i rockových uskupení, přes bigband až po symfonický orchestr. Jako výhradní kytarista již od roku 1997 pravidelně nahrává, koncertuje a doprovází na turné po celém světě skladatele filmové hudby, držitle Oscara, Zlatého Glóbu a dalších mnoha cen, ENNIA MORRICONEHO.
V roce 1991 zvítězil Rocco Zifarelli v prestižní italské kytarové soutěži Eddie Land zaměřené na mladé jazzové talenty.
Podílel se na řadě nahrávek a vystoupil s mnoha skvělými hudebníky a zpěváky populární hudby, mezi něž se řadí např. Giorgia, Adriano Celentano, Ivano Fossati, Renato Zero, Cristiano De Andre, Dulce Pontes, Teresa Salgueiro, Angelo Branduardi, na jazzovém poli potom např. Bob Mintzer, Gege' Telesforo, Antonello Salis, Rosario Giuliani, Steve Hunt, Jeff Berlin, Danny Gottlieb, Francis Lassus, Chander Sardjoe, Hadrien Feraud, Dedè Ceccarelli, Dominique Di Piazza, Roberto Gatto, Pippo Matino, Robin Eubanks, Roger Biwandu a mnoho dalších. Spolupracuje i s dalšími filmovými skladateli jako Louis Bacalov, Helmut Zerlett a Nicola Piovani (Držitel Oscara za hudbu k filmu Život je krásný i ceny z Cannes za hudbu k filmu Pokoj mého syna).
Od roku 1996 do roku 2005 působil v italském televizním orchestru RAI. V roce 1998 vydal sólové album nazvané „Lyndon“, na kterém spolupracoval s Matthewem Garrisonem, Paco Serym a Stefanem Di Battistou. Album vydalo jazzové naladatelství Via Veneto, distribuoval Universal. Na novém albu, které ponese název „Music Unites“, spolupracoval s basistou Linleyem Marthem, bubeníkem Paco Serym (oba bývalí hráči Zawinul Syndicate), trumpetistou Alexem Sipiaginem a dalším basistou Dariem Deiddou.
V roce 2005 vyhrál v New Yorku konkurz do progresivní jazz-rockové kapely Mahavishnu Project, kde jeho spoluhráči byli Steve Hunt, Gregg Bendian, Rob Thomas a Chris Tarry a absolvoval s nimi turné po USA a Evropě. V roce 2009 se po konkurzu v Paříži stal členem světoznámé funk-jazz-rockové kapely „The Defunkt“ zpěváka a trombonisty Joa Bowieho. S touto kapelou (ve složení: Linley Marthe, Mika Lecoq, Jon Grandcamp a Emma Lamadji), absolvovali evropské turné a v roce 2016 vydali CD „MASTERVOLT“.
Rocco Zifarelli je profesorem jazzové kytary na Státní konzervatoři v Aquile.