Denise Donatelli

„S tak přirozeným citem, jakým intonačně trefuje každou notu přesně na střed, se jinde setkáváme velmi zřídka”, píše o Denise Donatelli významný jazzový kritik a držitel Grammy Neil Tesser. Na jejím zpěvu vyzdvihuje „kombinaci intonační přesnosti a lehkosti, jakou si většina ostatních zpěváků sotva může jen představit”.

Mnohonásobná laureátka na cenu Grammy se pohybuje na rozhraní jazzu a současné populární hudby. Nejčerstvější čtyři nominace získala za prozatím poslední alba, nahraná pro Savant Records: Find a Heart (2015), Soul Shadows (2012) a When Lights are Low (2010). Časopis Downbeat ji v minulosti čtyři roky po sobě vyhlásil vycházející hvězdou jazzového zpěvu. Losangeleská jazzová společnost (Los Angeles Jazz Society), jí udělila titul Jazzová zpěvačka roku. V hvězdné porotě tehdy seděli mj. i Herbie Hancock, Quincy Jones a Johnny Mandel. 

Denise Donatelli žije v Los Angeles a kromě koncertů na významných pódiích a v předních jazových klubech točí i pro film a televizi. Její hlas se objevuje mimo jiné v kultovním seriálu Simpsonovi nebo ve spotech pro společnosti CBS/Paramount, Turner Classic Movies, ale i v reklamách pro CNN, Hyundai, Lexus i Mercedes-Benz.